bg

Golf & Country Club Capelle aan den IJssel

Capelle aan den IJssel
Menu

Van de bestuurstafel: opstoppingen op de golfbaan

Opstoppingen op de golfbaan

Zoals bij meer infrastructuren kunnen er bij teveel drukte opstoppingen ontstaan. Denk aan wegen, winkels (kassa’s) maar ook golfbanen. In de regel betekent dat dat er te veel mensen tegelijkertijd gebruik willen maken van een faciliteit. In vergelijking met wegen en winkels heeft een golfbaan de nare eigenschap niet meerdere rijstroken/kassa’s te hebben. Dus de capaciteit op de golfbaan is een gegeven.

Waardoor ontstaan er opstoppingen op een golfbaan? Dat kan meerdere oorzaken hebben. Denk aan:

  • Een ongelijk aantal spelers in flights. Een 2-bal is sneller dan een 4-bal
  • Sommige spelers nemen meer tijd voor handelingen tijdens het spelen dan andere. Zeker bij wedstrijden. Denk aan pre-shot routines, handelingen zoals scores noteren, waar zet je je golfkar neer, delibereren met flight-genoten etc.
  • Zoeken naar ballen
  • Ritsen bij starttijden op hole 10

Het wachten op spelers voor je is een van de grootste ergernissen van golfers. Hoe kan een golfclub hierbij een rol spelen? V.w.b. het eerste punt, de flight-samenstelling, kan de golfclub wel degelijk reguleringen treffen. Waarover zo meer. De andere 3 punten zijn een stuk lastiger. Op het gedrag van spelers kan de golfclub geen invloed uitoefenen. Allereerst zijn de spelers zelf verantwoordelijk voor hun gedrag op de golfbaan. De vorming door de pro speelt hierbij een bescheiden rol. Uiteindelijk bepaalt de speler hoe hij/zij zich gedraagt in de baan. Uiteraard zou een Marshal spelers op slow-play kunnen aanspreken. Dat gebeurt nu al regelmatig. Alleen hebben wij voornamelijk starters. Niet alle starters willen spelers hierop aanspreken. Vaak is een ontkenning of een grote mond terug het antwoord.

Voor het zoeken naar ballen bestaat een regel. Er mag maximaal 3 minuten naar een bal gezocht worden. De interpretatie is altijd iets weerbarstiger. Want niemand timet die 3 minuten. En dan worden 3 minuten er eerder 5-6 minuten. En dan moet er nog teruggelopen worden voor het slaan van een nieuwe bal omdat er geen provisionele bal geslagen is. Advies is om bij iedere twijfelachtige bal een provisional te slaan.

Dan het ritsen met starters van hole 10. Wanneer spelers een flight boeken voor 9 holes vanaf hole 1 dan kan het voorkomen dat er andere flights starten op hole 10 voor het spelen van 9 holes. En iedere club gaat dan uit van een bepaalde tijd dat de flight vanaf hole 1 erover doet om op hole 10 te komen. Op Golfclub Capelle is dat 2 uur. Wat gebeurt er als je er korter of langer over doet dan 2 uur? Als je er korter over doet, dan is het simpel dan moet je even wachten tenzij er niemand op hole 10 staat. Als er wel spelers zijn, haal diep adem en neem een kop koffie en de show goes on. Relaxed kan je aan de 2e negen beginnen. En oja, dingen als standing hebben, was van andere tijden.

Als je er langer over doet dan 2 uur, dan speel je echt te langzaam en moet je te rade gaan hoe je de snelheid kan verhogen. In het ergste geval kan je niet verder omdat er op hole 10 flights staan met legitieme starttijden.

Ergo, de grootste ergernis bij golf, het wachten op voorliggende flights, kan hoofdzakelijk opgelost worden door de spelers zelf. Niet door de golfclubs. Bij het eerste punt kan de golfclub wel een rol spelen. Er zijn maatregelen denkbaar voor het spelen met flights van 4 personen. Denk aan een maximale handicap per flight of het beperkt ter beschikking stellen van starttijden voor 4 personen. Het bestuur staat zeer open voor suggesties van leden.

Met vriendelijke groet,

Het bestuur

 

 

Capelle aan den IJssel
Laatste nieuws »